niedziela, 10 września 2017

Legendarny Kosmiczny Mecz 2017

Po raz pierwszy 9 września 2017 roku odbyła się letnia edycja Legendarnego Kosmicznego Meczu w Rybniku.

Legendarny Kosmiczny Mecz to dobroczynna sportowo-rozrywkowa impreza organizowana przez Kabaret Młodych Panów oraz Fundację Piątka. W zawodach stają przeciwko sobie gwiazdy kabaretu, sportowcy oraz artyści. Zimowe edycje LKM mają na celu wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a zawodnicy rozgrywają mecz siatkówki oraz koszykówki.

Dochód z pierwszej letniej odsłony Kosmicznego Meczu przeznaczony zostanie na cele statutowe Fundacji Piątka, a gwiazdy wzięły udział w meczu piłki nożnej oraz żużlu.

W drużynie Kabareciarze i Przyjaciele znaleźli się: Kabaret Młodych Panów, Ewa Błachnio oraz Tomasz Jachimek wspierani m.in. przez Bogdana Kalusa, Irka Bieleninika, Miuosha czy Adama Małysza. W drużynie przeciwnej, czyli Sportowców można było zobaczyć m.in. Marcina Wasilewskiego, Marka Plawgo, Agatę Sobkowicz.

Selekcjonerem drużyny Kabareciarzy został Kajetan Kajetanowicz, a drużyny Sportowców Piotr Piekarczyk.

Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 4:1 dla Sportowców. Gola dla Kabareciarzy i Przyjaciół zdobył Mateusz Banaszkiewicz z Kabaretu Młodych Panów, a dla drużyny przeciwnej 3 razy w bramkę strzeliła Agata Sobkowicz oraz raz Kacper Woryna.

W drugiej połowie Kabareciarze i Przyjaciele odrobili stratę i zremisowali 5:5. Tym razem gola dla Sportowców strzelił Marcin Wasilewski, a u Kabareciarzy bramki zdobyli ponownie Mateusz Banaszkiewicz, Adam Małysz oraz Ewa Błachnio, która zdobyła dwa gole.

Następnie nastąpiła seria rzutów karnych, gdzie dla poszczególnych drużyn celne trafienia wykonali:
  • w drużynie Sportowców: Kacper Woryna, Agata Sobkowicz,
  • w drużynie Kabareciarzy i Przyjaciół: Bogdan Kalus, Tomasz Jachimek, Adam Małysz.
Tym samym mecz wygrała drużyna Kabareciarzy i Przyjaciół.
W przerwie meczu oglądaliśmy wyścigi zawodników na skuterach (zwyciężył Bartosz Giemza, drugie miejsce - Andi Mancin, a trzecie Łukasz Kaczmarczyk z Kabaretu Młodych Panów) oraz pokazy RMF 4RACING Team oraz Kajetana Kajetanowicza.

W trakcie LKM łączyliśmy się również z reporterem na murawie - Szymonem Łątkowskim, który przeprowadzał krótkie rozmowy z zawodnikami.

Pod tym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=mxQAthyv3ek możecie obejrzeć retransmisję całej imprezy, gdzie możecie zobaczyć jak wyglądała rozgrzewka przed meczem, kto miał mały wypadek na skuterze czy co zrobiła drużyna Kabareciarzy i Przyjaciół na koniec meczu 😄 Oczywiście to nie wszystkie ciekawe sytuacje, które miały miejsce, więc polecam zobaczenie całej retransmisji 😉

Zapraszam również na kolejną, tym razem zimową edycję Legendarnego Kosmicznego Meczu już w styczniu, oczywiście w Rybniku!